moda127

Güzel sanatlar ve zanaatın özündeki atölye pratiğini bu alanlardan olan olmayan herkesin katılabileceği, doğal ve güncel bir formla sürdüren Moda127, Asuman Tanyaş ve Özeren Gökçe tarafından 2013’te kuruldu.

Asuman
Tanyaş

Güzel Sanatlar Lisesi’yle başlayan sanat eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü’nde devam eden Asuman Tanyaş, mezun olduğu 2002 yılından beri dergi ve yayın kuruluşları için illüstrasyonlar yapıyor ve eğitim atölyeleri düzenliyor. Bir yandan da, geleneksel teknikleri doğal malzemelerle birleştiren tasarım serisi Patita’yı geliştiriyor.

Özeren
Gökçe

Lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü’nde tamamlayan Özeren Gökçe, sanat çalışmalarının yanısıra, yaratıcı yönetmen olarak reklam ve tasarım projelerinde görev alıyor.

mekan3

Atölyeler

Moda127’nin dönemlik resim atölyeleri her hafta çarşamba ve cumartesi günleri gerçekleştiriliyor. Diğer günlerde ise tek ya da birkaç buluşmalık, temalı elişi atölyeleri düzenliyoruz. Atölye programları, malzemelerle haşır neşir olup üreterek öğrenmeyi esas alıyor. Böylece her atölye sakini kendi çizgisini yansıtan ürünler meydana getirebiliyor.

Patita

Geleneksel teknikleri ve doğal malzemeleri güncel olanla birleştirmeyi seviyoruz. Baskılarda, en eski ve basit baskı tekniklerinden biri olan yüksek baskı tekniğini kullanıyoruz. Elde oyulup hazırlanmış küçük kalıplarla basıyor ve dikiyoruz. Diktiğimiz ürünlerde baskılı kumaşları ham kumaşlar ile birleştirmek hoşumuza gidiyor. Takılarda ise, başta kil olmak üzere, kordon, akrilik boya, elde boyanmış ham ip gibi çeşitli malzemeler kullanıyoruz.

mekan4